motorisk

aynalı vizör

ls ff352 kaskım var aynalı vizör almayı düşünüyorum sarı olanını görüşü engelliyormu kullanan varmı acaba ?
şöyle söyleyeyim şu https://goo.gl/zGFpqS kazadaki arkadaşımda aynalı vizör vardı ve bu yüzden kaza yaptı. elbette vizör tek başına suçlu değil ancak şeffaf bir vizör olsa daha erken fark etme şansı vardı. bende hjc graffiti kask var ve yanında gelen 420tl değerindeki pinlocklu siyah vizörü 1 kez dahi takmadım. gündüz taksarsın hoşuna gider ama hava bir kararırsa resmen işkence. şeffaf candır :)
bunu ayarlamak çok önemli. yani şunu demek istiyorum eğer geceye kalmayacaksan aynalı vizör çok iyi oluyor ama geceye kalınca motoriskin dediği gibi hayat felç oluyor. neden aynalı takmak istiyorsun ki? güneşe karşı sürekli yol vs mi yapıyorsun yoksa gözlerin mi hassas? çünkü normal şartlarda anlık olarak rahatsız eder güneş ve görüş her şeyden önemli benim için.
ben sürekli kullanıyorum shark kaskım da var iridium vizör ama sadece sabah ve akşam 7 kadar kullanıyorum yazın eğer gece çıkacaksam değiştiriyorum vizörü güneşli havalar için ideal ama hava karardı mı bildiğin bir göremiyorsun :) görüyorsun ama tehlikeli