motorisk

başlangıç motoru olarak çinli motor almak

merhaba şuan hali hazırda bir elektrikli scooterım var ehliyetimi alınca benzinli alacağım max. 150cc hangi marka almalıyım? bütçe 5000₺ haojue diye bir marka var bu marka suzukinin 250cc ve altı motorlarını üretiyor yaşadığım yerde paketçiler kullanıyor memnunlar titreşim neredeyse yok. kafam karışık bir el atın ????
yardımcı olursanız sevinirim.
tokhan daha önce de bir arkadaşa yazmıştım. oda tam bu fiyatlara mondial minör düşünüyordu ancak mümkün mertebe çinliden uzak durun. zevkinizden etmesi bir yana sizi öldürebilir de. bu fiyatlara bakmıştım 2.el cbf var. tamam şekli yok, çirkinlik abidesi ancak a noktasından b noktasına gitmenin en mantıklı 2.yolu bence budur. scooter düşünüyor musun?
scooter bana dengesiz geliyor şuan ki motorum scooter ve amortisörleri sert yolda ne var ne yok tırın da istemiyorum o yüzden.
ancak bu scooterden scootere değişiklik gösterir. xmax çok sert bir scooter diye bilinirken sym joymaxlar uçan halı gibidir. acaba şuan ki kullandığınız scooter nedir?
kral sedna 3000 elektrikli scooter kullanıyorum.
bir süre ikinci motor olarak haojue 150 sürdüm. başlangıç için çok güzel bir tercih olabilir bence, 30 - 40 km üzeri titreşim yok denecek kadar az onun dışında selesi biraz sert ama onuda değiştirebiliyorsun.kalite olarak bence diğer çinlilere göre kat kat iyi dediğin gibi zaten suzukinin 250 cc altı motorlarını bu firma üretiyor hatta forumlarda hava filitresinde suzuki yazdığını gördüğüm de merak edip kendi motorumunkine baktığımda suzuki görünce kalitesini az çok teyit ettim.
sürerken fark ettiğim tek eksisi vites geçişlerinin biraz sert olması onun dışında fiyat/performans olarak en iyi 150 cc bence