motorisk

yurt dışından ekipman satın almak

ekipmanlarımı yurt dışından almayı düşünüyorum. herhangi bir tecrübesi olan aktarırsa çok sevinirim. ıstedigim bir kask ülkemizde zor bulunuyor ben de yurt dışından almayı düşünüyorum. www.fc-moto.de adlı sitede istediğim kasktan var ve ülkemizden yarı yarıya daha ucuz. biraz araştırdım. sitedeki fiyatlar avrupa ülkelerinde geçerli olan %18 vergi dahil haliymiş. bu bize geçerli değil fakat ülkemize girerken yeniden %18 vergi ödeyeceğiz. yani yazan fiyat ne ise yine ona denk gelecek. yaklasık 10€ kargo bedeli var fakat insan endişelenmeden edemiyor. yolda kaska bir zarar gelir mi? ülkeye girerken gümrükte sıkıntı çıkar mı? bu sorularımı ve var ise tecrübenizi paylaşır mısınız?
@begi öncelikle bu siteden yaklaşık 4000€ civarında ürün alışverişi yaptığımı söylemeliyim. ürün 500€ ise ona ek olarak %20 ekle. kutulama olayı baya iyi olduğu için şuana kadar aldığım kasklarda hiç sorun yaşamadım. bana şuana kadar hep dhl ile gönderdiler. gümrükte sıkıntı olayı dediğim gibi vergi olayı. ptt'ye gidersin veya onlar kapına gelir ürün fiyatı üstünden %20 ücret alınır.

ben zamanında alırken %10 indirim kuponları vs vardı ki hala vardır. çünkü sepete eklediğinde lokasyonu tr olarak seçersen ürün fiyatı üzerinden %20 bir indirim yapıyordu. tabi bu bahsettiğim 2012 yılında olmuştu.

alacağın ürün linkini bana buradan veya özel mesaj ile ilet ben indirim olayına bir göz atayım.
fc-moto.de sağlam site ptt ye kdv yi öder ürünün tek sahibi olursun sana tavsiyem şu kask alacaksan alacağın markanın türkiyede aynısı varsa aynısını yoksa o tarzda baska bi kaskini beden olarak dene. çünkü tecrübelerime göre bu beden olayı markadan markaya degisiyo birinde m kafama olurken baska birinde l beden kafama oluyo hatta soyle enteresan bi anımda var bi markanin m beden kaskini kullanirken baska bi serisinin m beden kaskini taktim kafama olmadi :) o yuzden yurt disindan kask olayina giremiyorum ben ama ayakkabidir tulumdur hic dusunme hatta almanyaya gitme yada almanyadan gelen akrabalar varsa orda ozel motorsikletci carsilari varmis temiz 3-5 sefer kullanilmis tulumlari bedava denecek rakamlara satin alindigini duydum :)
valla scorpion exo-410 a bakıyordum fakat ulkemizde zor bulunuyor. motomax e söyledim fakat 3 aydır getirecekler güya. ölçülere göre l veya xl oluyormuş kafama. peki kargo ücreti nasıl oluyor? sitede 100 küsür tl diyordu. eğer öyle ise neredeyse türkiye ile aynı fiyata denk geliyor. ve bir sıkıntı çıkarsa iade olayı var mı?
amazon.de üzerinden yaptım bende satıcının amazon olasına dikkat ederseniz gümrük işlerini kendileri halledip sıkıntısız alışveriş sağlanıyor bi artısıda müşteri hizmetlerinde türk ekip var direk numara bırakıp aranıyorsunuz dikkat edicelecek bi husus daha ürünü euro olarak almak döviz çevirici kullanırsanız daha yüksek bi tutar ödiyebilirsiniz