motorisk

başlangıç motoru

benim aşagı yukarı 5000 tl gibi bir butçem var aslında mondial 125 minor düşünüyordum fakat çoğu kişi çok çabuk bozuluyor vb. şyler söylüyor birkaç kişi cbf 150 dedi(2. el)ben görüntüsünü hiç beğenmiyorum başka önerebileceginiz veyada mondial hakkinda yorunlariniz neler ?
küçük cc motosiklette görünüşe pek önem verme cbf150 tavsiye ederim her konuda ekonomik ve çok rahat bir motosiklet başlangıç için öğrenme konusunda çok işine yarayabilecek bir motosiklet, r125 alsan düşsen kalksan grenajından tut aynasına kadar herşey pahalı yakıtta cabası , başlangıç bir geçiş evresi 20bin 30bin kilometreden sonra değiştireceksin zaten o yüzden görünüşüne değil kullanım ve sağladığı artılara bakmalısın
görüntüden daha çok ilk etapta sana fayda olması gerekiyor bu yüzden öncelikle göz önünde bulundurman gereken kriterler var bunlar sıralayacak olursak ( hiç motosiklet kullanmadığını düşünerek yazıyorum)
1. yedek parçası ucuz
2. koruması kolay ( düşme esnasında yere teması az olan motosiklet)
3. bakımı kolay ve ucuz
4. ekonomik olması ( benzin sarfiyatı)

bu gibi önemli unsurları bir araya getirince genellikle naked motosiklet dediğimiz tarz ağır basıyor bunlar da cbf150 mt25 inazuma 250 gibi motosiklet yapısına sahip olan motosikletler tabi aralarında en ucuzu ise cbf dir ve bakımı kolay yedek parçası her yerde var bence motosikleti alırken sabırlı olmak lazım istediğin hedefe varana kadar. çünkü kendine daha ekipman alman gerekecek. bunu da unutma.
dediklerinizi göz önünde bulundurucam cok teşekkürler ama benim ekipmanım var zaten sadece motor seçimimi yapmadim ama verdiginiz bilgilerin bana çok fazla katkısı oldu hiç bu açıdan düsünmemiştim
cbf 150 en mantıklı başlangıç motosikleti bence. ayrıca tipi hoşuna gitmiyor ise işe bir de şöyle bak :)
ben ninja 250sl düşünüyorum başlamak için ama yakından tanıdığım bir motor değil o yüzden biraz korkuyorum açıkçası.