Hakkımızda

2016 Aralık ayında kodlanmaya başlanan motorisk.net 30 Ekim 2017'de kurulmuştur. Youtube kanalının aksine motorisk.net ekip işidir. Ekibi oluşturan kişiler ise yazılımcı, tercüman ve TMF(Türkiye Motosiklet Federasyonu) yarış pilotlarıdır.

Mobil oyunumuz olan moto refleks'in yanı sıra şu ana kadar ülkemizde yapılmamış olan algoritma temelli karşılaştır projesi ciddi kitleye ulaşmıştır. Karşılaştır projesi, ülkemizde satışı olan ekipmanların profesyonelce incelendiği; kasklarda (aerodinami, rüzgar testi, ses yalıtımı, görüş açısı) gibi verisel değerleri dahi içeren inceleme ve karşılaştırma projesidir. Her kask eşit olarak incelenir ve puanlanır. Bundan çok daha fazlası olsa bile kısaca anlatmak gerekirse konumu budur. Bu projeyi yaparken coau'dan kasklar için tek tek rüzgar tüneli test sonuçları istenmiş ve aynı projenin ingilizce olanını yapmamıza karşılık bu gibi dbA cinsinden detaylı sonuçlar alınmıştır. Sharp ve Snell kuruluşları'da desteğini esirgememiştir. 

Ekip olarak motorisk.net için yeni fikirler üretmekteyiz. Yapay zekaya bağlı algoritmalar ile 2019 yılının sonlarında bitirebileceğimizi tahmin ettiğimiz projelerimiz için çalışmalarımız devam etmektedir. 

Ek olarak, motosiklet alanında video çeken fenomenler, instagram sayfaları, forumlar, hatta herkesi kabul etmeyen kapalı gruplar dahi bu projeyi paylaşmaktadır.