En İyi Kask Markaları

“En iyi kask markaları nelerdir?” sorusuna cevap vermek oldukça zor. Bu konu aslında biraz görecelidir. En iyiden kasıt güvenli olması mıdır? En iyiden kasıt hafif olması mıdır? En iyiden kasıt özellikli olması mıdır? Bu soruları sorduğunuzda en iyi markayı değil en iyi kaskı bulmaya çalışıyorsunuz demektir. Biz en iyi kask markalarını bulmaya çalışıyoruz. Ürettiği kaskların güvenlik, hafiflik ve özellik toplamının ortalamasının en iyi olduğu kask markaları hangileri?

En iyi kask markalarını verilere dayanarak ve bunları açıklayarak bu makalede cevaplandıracağız. Kask incelemeleri yaptığımız sitemizde kaskları en ince ayrıntısına kadar inceleyip puan veriyoruz. Puanlama sistemimizin algoritmasına ulaşmak isterseniz Sıkça Sorunlar Sorular sayfasından Kask Puanlaması neye göre yapılıyor? sekmesine göz atınız.

Aşağıdaki görsele tıkladığınızda üst segmentte yer alan AGV, Arai, HJC, Shoei marklarının en iyi modellerinin karşılaştırmasını göreceksiniz.

en i̇yi kask markaları 1

Karşılaştırmaya baktığımızda genel anlamda en iyi kasklar Shoei X Spirit 3 ve AGV Corsa R. Hemen ardından Arai QV Pro ve HJC RPHA 11 geliyor.

Şimdi aynı markaların en iyi ikinci modellerinin karşılaştırmasına bakalım.

en i̇yi kask markaları 2

Karşılaştırmaya baktığımızda genel anlamda en iyi kaskın AGV Pista GP R olduğunu görüyoruz. Hemen ardından Shoei NXR, Arai RX 7V, HJC RPHA 10 Plus geliyor.

Yukarıdaki karşılaştırma da yine üst segmentte yer alan Shark, Bell gibi kask markalarını eklemedik bile. Bu örnekler çoğaldıkça kask markalarının ve modellerinin sürekli yer değiştirdiğini gözlemleyebiliriz. Sürekli değişen sonuçlara göre en iyi kask markalarının hangileri olduğuna nasıl karar verebiliriz?

Son olarak markaların alt segment kasklarını karşılaştırdık. Bu makalenin daha fazla uzamaması ve vaktinizi alamamak adına biz size direkt sonuçları söyleyelim. Alt segment kaskları karşılaştırdığımızda Arai, 1. ve 2. karşılaştırmalarda olduğu gibi benzer puan alıp konumunu korurken diğer üreticiler çeşitli fiyat segmentine göre kask ürettiği için gözle görülür puan düşüşleri olduğunu görülüyor. Arai ise her zaman pahalı ama üst segment olduğunu gösteriyor.

Arai yıllardır kask üretir ama model bazlı karşılaştırmalarda nadir de olsa zirveyi sergileyemez. 1. ve 2. karşılaştırmalarda siz de gördünüz. Genel olarak Arai çok iyi bir kask markası olsa da AGV’nin veya başka bir markanın bazı modelleri Arai’nin bazı modellerinden daha iyi olabiliyor. Arai ve ortalama bir markadan alt segment bir kask almak isteseniz Arai’den bir adet kask alırken, ortalama kask markasından 2-4 adet kask alabilirsiniz. Sonuçta burada fiyat karşılaştırması yapmıyoruz. Fiyat faktörünü düşünmeden, ortalama puana göre incelemelerini yaptığımız kaskların 3 farklı modelini karşılaştırıp en iyi kask markalarını bulamaya çalıştık. Kısacası Arai her zaman üst segment kasklar üretir ama bu durum Shoei, Bell, HJC, AGV gibi markaların kötü olduğu anlamına gelmiyor.

En İyi Kask Markaları Sıralaması

Marka adına tıklayarak o markaya ait kask incelemelerini görebilirsiniz.

Bu makale size göre biraz havada kalmış olabilir. Bu soruya bu kadar çok değişken varken cevap vermek gerçekten zor. Modellerin marka kalitesini belirlediğini görebiliyoruz ve modeller sürekli yenilenmekte. Şimdi soru şu. Hangi markadan hangi kaskı alacaksınız? Merak etmeyin, bu konuda hiç zaman kaybetmeyeceksiniz. kask incelemeleri yaptığımız sayfadaki filtreleme sistemini kullanarak aradığınız özelliklere göre kask bulabilirsiniz.

Benzersiz İçerikler İçin: