En İyi Kask Markaları

“En iyi kask markaları nelerdir?” sorusuna cevap vermek oldukça zor. Bu konu aslında biraz görecelidir. En iyiden kasıt güvenli olması mıdır? En iyiden kasıt hafif olması mıdır? En iyiden kasıt özellikli olması mıdır? Bu soruları sorduğunuzda en iyi markayı değil en iyi kaskı bulmaya çalışıyorsunuz demektir. Biz en iyi kask markalarını bulmaya çalışıyoruz. Ürettiği kaskların güvenlik, hafiflik ve özellik toplamının ortalamasının en iyi olduğu kask markaları hangileri?

En iyi kask markalarını verilere dayanarak ve bunları açıklayarak bu makalede cevaplandıracağız. Kask incelemeleri yaptığımız sitemizde kaskları en ince ayrıntısına kadar inceleyip puan veriyoruz. Puanlama sistemimizin algoritmasına ulaşmak isterseniz Sıkça Sorunlar Sorular sayfasından Kask Puanlaması neye göre yapılıyor? sekmesine göz atınız.

Aşağıdaki görsele tıkladığınızda üst segmentte yer alan AGV, Arai, HJC, Shoei marklarının en iyi modellerinin karşılaştırmasını göreceksiniz.

Karşılaştırmaya baktığımızda genel anlamda en iyi kasklar Shoei X Spirit 3 ve AGV Corsa R. Hemen ardından Arai QV Pro ve HJC RPHA 11 geliyor.

Şimdi aynı markaların en iyi ikinci modellerinin karşılaştırmasına bakalım.

Karşılaştırmaya baktığımızda genel anlamda en iyi kaskın AGV Pista GP R olduğunu görüyoruz. Hemen ardından Shoei NXR, Arai RX 7V, HJC RPHA 10 Plus geliyor.

Yukarıdaki karşılaştırma da yine üst segmentte yer alan Shark, Bell gibi kask markalarını eklemedik bile. Bu örnekler çoğaldıkça kask markalarının ve modellerinin sürekli yer değiştirdiğini gözlemleyebiliriz. Sürekli değişen sonuçlara göre en iyi kask markalarının hangileri olduğuna nasıl karar verebiliriz?

Son olarak markaların alt segment kasklarını karşılaştırdık. Bu makalenin daha fazla uzamaması ve vaktinizi alamamak adına biz size direkt sonuçları söyleyelim. Alt segment kaskları karşılaştırdığımızda Arai, 1. ve 2. karşılaştırmalarda olduğu gibi benzer puan alıp konumunu korurken diğer üreticiler çeşitli fiyat segmentine göre kask ürettiği için gözle görülür puan düşüşleri olduğunu görülüyor. Arai ise her zaman pahalı ama üst segment olduğunu gösteriyor.

Arai yıllardır kask üretir ama model bazlı karşılaştırmalarda nadir de olsa zirveyi sergileyemez. 1. ve 2. karşılaştırmalarda siz de gördünüz. Genel olarak Arai çok iyi bir kask markası olsa da AGV’nin veya başka bir markanın bazı modelleri Arai’nin bazı modellerinden daha iyi olabiliyor. Arai ve ortalama bir markadan alt segment bir kask almak isteseniz Arai’den bir adet kask alırken, ortalama kask markasından 2-4 adet kask alabilirsiniz. Sonuçta burada fiyat karşılaştırması yapmıyoruz. Fiyat faktörünü düşünmeden, ortalama puana göre incelemelerini yaptığımız kaskların 3 farklı modelini karşılaştırıp en iyi kask markalarını bulamaya çalıştık. Kısacası Arai her zaman üst segment kasklar üretir ama bu durum Shoei, Bell, HJC, AGV gibi markaların kötü olduğu anlamına gelmiyor.

En İyi Kask Markaları Sıralaması

Marka adına tıklayarak o markaya ait kask incelemelerini görebilirsiniz.

MARKAMENŞEİ
AGVİtalya
AraiJaponya
BellAlmanya
HJCGüney Kore
ScorpionAmerika
SharkFransa
ShoeiJaponya

Bu makale size göre biraz havada kalmış olabilir. Bu soruya bu kadar çok değişken varken cevap vermek gerçekten zor. Modellerin marka kalitesini belirlediğini görebiliyoruz ve modeller sürekli yenilenmekte. Şimdi soru şu. Hangi markadan hangi kaskı alacaksınız? Merak etmeyin, bu konuda hiç zaman kaybetmeyeceksiniz. kask incelemeleri yaptığımız sayfadaki filtreleme sistemini kullanarak aradığınız özelliklere göre kask bulabilirsiniz.

Bildirim
Bildir
guest
11 Yorum
Eski
Yeni En Çok Oylanan
Inline Feedbacks
View all comments
Adnan Kemerci
Ziyaretçi
Adnan Kemerci
1 yıl önce

Öncelikle bu bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim. 3 gündür sağa soldan kask önerisi gibi tavsiyeler alırken duyduklarım kask almaktan soğuttu. Facebook vb platformlarda AGV iyidir, şu iyidir, bu iyidir diyen o kadar çok insan var ki. Kaynağı olmadan direkt marka söylüyor adam. Ben de bu yüzden yabancı dilde aratmalar yapıyordum. Türkçe arama yaparken bu yazıyı gördüm. Bu yazı sayesinde ve sonunda bulunan filtreleme sistemi ile HJC RPHA 11 kaskımın siparişini verdiğimi özellikle belirtmek istiyorum. Bu sayede sizi, mobil uygulamalarınızı ve youtube kanalınızı da keşfetmiş oldum.   Şimdi yapacağım yorum şahsınızadır: Sizin gibi insanlar çok kıymetli. Motosiklet piyasasında sizin kadar bilgi… Devamını Oku »

Ferit
Ziyaretçi
Ferit
1 yıl önce

Bana çoook yardımcı oldunuz. Teşekkürler.

Mennan
Ziyaretçi
Mennan
1 yıl önce

Altın değerinde bir makale olmuş. Bu camia size çok şey borçlu.

Armağan Akıncı
Ziyaretçi
Armağan Akıncı
1 yıl önce

Bu yazı ve karşılaştırma sitesi alacağım kask üzerinde büyük rol oynadı. Siz olmasanız belki de tam istediğim gibi kask alamayacaktım. Çünkü buradaki ve karşılaştırma sitenizdeki bilgiler doğru ama kask alacağım yerdeki bilgiler yanlış 🙂 Bu ülke sanki düzgün iş yapmamaya yemin etmiş.

arthur
Ziyaretçi
arthur
1 yıl önce

RPHA 90 Darth Vader kaskı tavsiye edermisiniz veya 3800 tl bandında baska öneriniz olur mu?

Erkan
Ziyaretçi
Erkan
4 ay önce

Japon kaskları güvenlik ve sağlamlıkta tartışmasız iyi. Bell Almanya, HJC Güney Kore, Scorpion Amerika, Caberg ve Agv italya bunlarda çok kaliteli ürünler sunuyor.

Benzersiz İçerikler İçin:
11
0
Bu makaleye yorum yapmak ister misiniz?x
()
x