Motorcuya Hediye Ne Alınır?

Motorcuya hediye seçmek aslında çok basit. Motosiklet anahtarlığı, az bulunan motosiklet aksesuarları, tişört gibi her türlü kullanılacak hediyeler alınabilir.

Peki kask, mont vb gibi ekipman alınır mı? Bu hediye alacağınız kişiye göre değişir ama motosiklet süren bir kişinin ekipmanları zaten vardır. Alacağınız eldiven vb. aksesuar hediye mahiyetinde olacağı için sanıyoruz ki çok da fazla bütçeli olmayacaktır. Bu tarz koruma ekipmanları yeri gelir hayat kurtarır. Bu yüzden motosiklet sürücülerinin çoğu alabileceği en iyi ekipmanı almaya çalışıyor.

Motosiklet için aksesuar desek marka model vb detayları bilmeniz gerekiyor. Ufak tefek aksesuarları zaten genelde kişiler motosikletlerine uyguluyor. Jant şeridi, alarm vs gibi şeylere de sahip olduklarını düşünürsek bu konuda da pişti olmamak adına bu tarz hediyelerden kaçınmak gerekir.

Hem uygun fiyatlı hem de her motosiklet sürücüsünün beğeneceği motorcuya hediyelik eşya türlerini aşağıda alt başlıklar halinde paylaşacağız.

Motorcuya Hediyelik Eşya

Fiyattan bağımsız beğenmeye göre oranladığımızda motorcuya hediyelik eşya sıralaması aşağıdaki gibidir.

  • Motosiklet Anahtarlığı
  • Ekran/Kadran Koruyucu
  • Tişört

Motosiklet Anahtarlığı

Evet bildiğiniz anahtarlık. Peki neden?

Her motorcunun anahtarlığı vardır ama 3 boyutlu güzel görünümlü benzersiz motosiklet anahtarlığı yoktur. Eğer siz birebir motosikletinin modelini biliyorsanız ve o modele uygun bir 3 boyutlu anahtarlık bulabilirseniz inanın karşınızdaki kişi çok sevinecektir. Biz bunu festival ortamlarında bizzat gördük. Herkesin orta seviye veya sağlam ekipmanları var ama böyle küçük hediyeleri görmemişler veya olacağını bile düşünmemişler. Bu yüzden bu anahtarlıklar çok değişik geliyor ve çok ilgi çekiyor. Üstelik yapısından dolayı eldivenle dahi kolaylıklar kullanılabiliyor.

Bilmeyenler için söyleyelim. Motosiklete binecekken anahtarın montunuzun cebinde olduğunu hatırladınız ama eldivenlerini taktınız. Bu durumda normal anahtarlıklar kolay kolay eldiven ile tutulmaz çünkü uzun ince olurlar ve bez olarak yapıldığından dolayı cepte kıvrılacağı için bu durum motorcuya eldiven çıkarttırır. Bu anahtarlıklar yapısından dolayı kaydırmaz. Bu durumlar düşünülerek de halka kısımları ekstra güçlendirilmiştir. Eldiven çıkarmadan bu tarz durumlar bu anahtarlıklar ile aşılabilir. Hem hediye almış olursunuz hem de bu tarz sorunların önüne geçmiş olursunuz.

Bu tarz hediyelikler için bkz: motosiklet anahtarlık modelleri

Ekran Koruyucu

Çok basit ama çok az bulunan bu aksesuar türü 2020 yılı itibari ile ülkemize de giriş yapmış durumdalar. Bundan önce neden yoktu sorusu gerçekten bu sektördeki kıtlığı çok iyi anlatıyor. Çoğu motosiklet kullanıcısı bir şekilde motosikletini olası kazalardan korumak adına koruma takozu, grenaj korumaları gibi korumalar takar ama ekran koruyucuları ülkemizde yeni yeni ortaya çıktığı için çoğu sürücünün haberi dahi yoktur.

Çok basit olan bu ürün motosiklet marka ve model uyumu gerektirmekte. Her ekran koruyucusu her motora olmayacağı gibi modeller arasıdna bile farklılık vardır. Örneğin Yamaha R25’in ekran kısmı 2018 yılından sonra değişmiştir. Bunları ezbere bilmiyorsanız yorum kısmına ilgili kişinin motosikleti ile olan bir fotoğrafı ekleyebilirseniz size yardımcı olmaya çalışırız. Eğer ki eklemek istemezseniz mail@motorisk.net adresine de gönderebilirsiniz. Biz size marka, model biçiminde dönüş yapacağız.

Bu tarz hediyelikler için bkz: motosiklet aksesuarları

Tişört

Çok fazla reklam panosuna dönmemiş tişörtler de çok güzel bir seçenektir. Alpinestars markasının bu konuda güzel tişörtleri vardır. Eğer ki hediye alacağınız kişinin motosikletinin markasını biliyorsanız marka ile beraber tişört araması yaparsanız az da olsa seçenekler kaşınıza gelecektir.

Umarız motorcuya hediye makalemiz size yardımcı olmuştur.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Bu makaleye yorum yapmak ister misiniz?x
()
x