motorisk

cbr125 mi ktm rc125 mi alınır?

sizce cbr125 mi ktm rc125 mi alınır ve aralarında ne fark vardır
ktm cbr'a göre daha kaliteli bir motor fakat ülkemizde pek piyasası olmadığı için cbr tercihimdir
cbr 125 şuan ki fiyatını hak etmeyen bir motor olduğunu düşünüyorum rc 125 e görede donanımsız bir motordur rc 125 abs çelik fren hortumu vs gibi özelliklere sahip ayrıca tam bir racing olarak üstünde durulmuş bir motordur dengesi 125 cc ve 15 bg olmadına rağmen torku gidişi oldukça güzeldir üzerinde gelsn mrf lastiklerde tatmin edicek şekilde iyi yakıt olarak da oldukça cimri bir motor şimdi gelelim - yönlerine şasi ve grenajların tasarımından dolayı koruma takozu takılamamsı ve tedek parça fiyatlarının da dolar euro kur değerlerine göre oldukça yüksek olması(ayna sinyalle birleşik fiyat 550tl) sele ve süspansiyonun sertliği virajlarda çok faydalı olurken bozuk yollarda biraz rahatsızlık verebilir ama sonuçta bu bir racing ve bencd böyle olması gerekir titreşime gelirsek artçı oşsanız bile rahatsız edici bir titreşim hissetmedim rakiplerine göre titreşim konusuda bayağı iyi fiyatına gelirisek şuanki fiyatı 20.000 tl cbr a göre çok fazla ama benim gözümde ederi max 16 dır piyasaya göre peki rakiplerine baktığımızda rc 125 in bize ne artısı var dengeli oturaklı bir sürüş bybre (brembo'nun alt markası)frenler ve abs sistemi wp marka süspansiyon sistemi ve 15bg lik bloğu 'nun bize verdiği net ve kararlı cevaplar özetlersek benim gözümde 125 cc racing segmentinde alabikeceğiniz en iyi motordur
ktm kullanmış biri olarak, kesinlikle ktm
şahsi fikrim olarak yeni kasa duke 125'ten yanayım çünkü gerek ekranı olsun gerek tarzı olsun yerinde. geri kalan özellikleri (motor gücü, tork vs.) aynı zaten. rc 125 bayide incelediğim kadarıyla fazla yere yakın geldi özellikle de farlarının olduğu kısım ve 125 cc için fazla yatık bir oturuş pozisyonu var. 125 cc kullanacak yeni başlayanlar için duke 125 in dik oturuş pozisyonu, yerinde gücü, gayet iyi aynaları ile daha uygun olduğu kanaatindeyim. tabi kişiden kişiye değişebilecek bir konu.
buna binecek kişi eğer düşecek kalkacak biriyse cbr125 ktm nin ulkemizde tamiri tadilati ve servisi daha tam oturmadi tavsiyem ikinci el ruhunu teslim etmemis bi cbr 125 olurdu benim
ülkemize göre cbr tercih edilir ancak ikisininde parasını haketmediğini düşünüyorum.
ktm rc 125 kullanıcısı olarak söylüyorum kendi motorumdan aldığım zevki ne cbr125 ten ne de diğer düşük cc motosikletlerden alabiliyorum. ülkemizde artan motosiklet fiyatları nedeniyle 2 motorunda şuanki paralara satılmaması gerektiğini düşünüyorum fakat bakımını yapacak gerektiğinde parçasını taktıracak paran varsa cbr ın yüzüne bile bakma. gerek malzeme-işçilik kalitesi gerek görünüm gerek hızlanma gerek güç ve şimdi aklıma gelmeyen sayamayacağım çok fazla konuda ktm hep önde. motorda abs sisteminin olması ve çok çok iyi çalışması da defalarca beni kazadan kurtardı. maddi durumun sıkıntılıysa, çok fazla binmeyip motor değiştirmeyi düşünüyosan nispeten az yaksın bakımlarını heryerde yaptırabileyim diyosan cbr alabilirsin. ama bu söylediklerim senin için önemli şeyler değilse ısrarla ktm almanı tavsiye ediyorum.
arkadaşlar gereken yorumu yapmış. ktm elbette üstün ancak aradaki fiyat farkı baya bir var. şöyle ki 125cc 3 ay sonra yetmemeye başlayacaktır. bu durumda motora bakıp tipi güzel ama demek yetmeyecek. o yüzden ben cbr125 alırdım. ancak kredi ile alınmayacaksa ve köşede para varsa ktm derim. sonuçta satarken yok fiyatına gitmeyecek motosikletler bunlar.
köşede nakit paran varsa ktm eğer yoksa borç harç ile olacaksa motoriskin dediği gibi cbr. bence de sıkılma sürecini vs hesaba kat çünkü insan bir süre sonra güç olmayınca cidden tipide hoşuna gitmemeye başlıyor.