motorisk

garajı olmayanlara ne önerirsiniz

1. katta oturuyorum ve motosikletimi granit kilit diye tabir edeceğimiz kilitlerle doğalgaz borusuna bağlıyorum. ön tekere disk kilidi takıyorum ve branda ile örtüyorum. ben şu durumda dahi tedirgin oluyorum. merak ettiğim konu garajı olmayanlar veya bu durumda dahi olmayan arkadaşlar motosikletlerini nasıl saklıyor?
geçmiş zamanda sırf bu yüzden scooterimi çalmışlardı. bak ben bir haber okudum ondan sonra tüm önlemlerin çaydırıcı ancak kesinlikle %100 olmadığını anladım.

https://www.motoetkinlik.com/hirsizlarin-yontemi-kan-dondurdu/
ben motokabin kullanıyorum, biraz tuzlu ama kafam rahat
granit kilit,alarmlı disk kilidi ve branda üçlüsü tabi birde motoru sokaktan geçenin göremeyeceği bi yere koymakta önemli bence ama yeterli mi derseniz hayır en iyisi dublex felan evin olcak dairenin içine sokcaksın :d
bende o üçlemeyle motorumu muhafaza etmeye çalışıyorum. ek olarak teknotakip vs kullanabiliriz.
en iyisi teknotakip taktır sen motoruna kontağı açıp kapatmanı bile telefonuna bildirim olarak yolluyor
kameranın önünde granit kilit disk kilidi branda ile duruyor. gps tracking(sanırım ismi buydu) tarzı cihazlar var sim kartını takıyosun ve bi kaç ayda bir sim kartının kapanmaması için hat'ta küçük küçük yüklemeler yapıyosun gsm operatörü üzerinden de motorunu takip edebiliyosun bu şekilde, o cihazdanda alıcam yakında. bide motoru uzun süre kullanmayacağım vakitler bodruma indiriyorum kendi bodrumumun içine koyuyorum :d. kafam çok rahat tavsiye ederim.
tekno takibi tavsiye etmem eğer takip cihazı taktırcaksan karel elektroniğin takip sistemi var gelip kendileride kuruyolar motor sallansa bile mesaj geliyo 2 senelik 750 tl civarındaydı yanlış hatırlamıyosam daha da ek bir ücret ödemiyosun.