motorisk

grenaj uyarlaması hakkında

merhabalar, uzun zamandır giremiyordum geldiğimde bi başlık açıp yeniden aranıza dönmek istedim :) şimdi aklıma takılan araştırmalarıma rağmen de benimle aynı fikri ziyana ulaşan birkaç arkadaş bulsamda pek aydınlanamadım.
hali hazırda gerekli bütçeyi ayarladığımda alacağım ninja 250r için tasarladığım proje için malezyada adamlar zx6r grenajını uyarlamışlar, fiberglas vs. ürünlerle bunu sağlamak mı yoksa replika grenaj alıp kendimiz mi yapmak mantıklı olur veyahutta şöyle yaparsan da güzel sonuç alırsın denilen bi yöntem varmıdır ? :)bu yollardan ben de çok geçtim :) en güzel ve en stressiz yöntem motosikletin orijinal grenajlarına dokunmadan giydirme yarış grenajı almak. ninja 250r fairing diye ebay gibi sitelerde aratırsan inan çok güzel modeller bulacaksın. bildiğin sbk ve motogp tarzına bürünüyor motosiklet ve muhteşem gözüküyor.
öyle tabi ama biraz maliyetten dusurmek biraz da kendi emegimle yapmak istemem amac???? instagram da rony diye bi arkadasla tanistim adam r25 icin r1m grenaji dokuyor, hemde el yapimi otomasyon sistemsiz. ilham oldu iste arayislara girdim bende ????
amaç el emeği ise tabi kendin yap ama o görmüş olduğun grenajlar gibi süslemek çok zor iş. benim zamanım olmadığı için hiç girişemem ama zamanın varsa dene ne kaybedersin.