motorisk

intercomlar hakkında bir soru

merak ettiği bir soru var kafamda. intercom hiç kullanmadım genelde artçılı geziyorum ve android cihazlarındaki intercom programını kullanıyorum. bunlar 130 km hızdan sonra kopma felan yapıyor. orjinal intercomlar böyle mi? 180 -200 km hız arası yolculuk yapıyorum genelde ortalama bu hızlarda kopma yaşatmayacak intercom var mı? yada tüm intercomlar hızdan bağımsız her türlü çalışır mı?
artcım ile beraber sharkın intercomunu kullanıyorum hangi hızda olursa olsun her hangi bir kopma yaşamıyorum ancak rüzgar sesinden sonra sesi net şekilde anlamıyorsun. örnek olarak 200 den sonra sesleri almada ufakta sorun oluyor duymuyorsun ama ben bunun önüne geçebilmek için kaskın içindeki kulaklığı değiştirdim ve daha büyük güçte bir kulaklık taktım ses inanılmaz iyi oldu ama bu seferde batarya ömrü önceden 24 saat ise şimdi 8 saate filan düştü :d ama olsun hiç değilse kafama vurmasından kurtuldum. ama bu seferde çığlıklar atarak fırçalar başladı. zaten 2 kişi ile 140 km hızın üzerine çıkmanın bir mantığı yok. yazdıklarım sesi denemek için sadece 1 kez yapılmıştır. ancak shark sadece kendi modelleri arasında iyi ama onda da hava ve çevreye göre değişiyor. eğer 2 farklı motosiklet var ise bazen 20 bazen 15 mt de kopma olabiliyor başka bir arkadaşınla bağlanınca. ama geçen hafta scala packtalk duo aldım onun gelmesini bekliyorum onuda arkadaşlarımla kullanıcam dmc özelliği nedeni ile (telsiz gibi bir şey)
ben 780tl civarında ki interkomları da denedim sonuç aynı. o hızlardan sonra kopma değilde zaten konuşsan da ses duyulmuyordu. 2000tl civarına satılanlar var onları bayiye sormak lazım. ben bu soruna şöyle çözüm buldum. interkom kulaklık yerlerini kulak içi ile birleştirdim. yani orjinal interkom kulaklık kısımlarını kesip kulak içi kulaklık ile değiştirdim. ama her defasında kablo dolanıyor vs giymesi dert, çıkarması dert.

ek olarak son hali şu şekilde:

burada ben kulaklık çıkış kısmının en alt kısmına 3.5mm jak taktım ve kulak içi kulaklığı artık öyle daha kolay takıp çıkarıyorum.
scala packtalk duo elime geldi ve onu kesmeden biçmeden direk kulak içi kulaklık takabiliyorsun ses olayı da tamamen halledilmiş oluyor. tanesini 945 tl aldık iyi fiyata denk geldi