motorisk

kaska sticker yapıştırmak zararlı mı?

parlak siyah bi kaskım var düz görüntüsünden sıkıldım. kaskın üzerine karbon desenli yapışkan kağıtla kaplayıp üzerinede sticker yapıştırsam kaska bir zarar verir mi, yada direk sticker yapıştırsam bir zararı olurmu?
bende merak ediyorum düz beyaz kask var onu kaplamak yada kaplatmak istiyorum.
ne gibi bi zararı olcak onu anlamadım en fazla kaplarken hava kanallarını kapatırsın buğu yapar vizör sonuçta darbe emici özellikli bi boya kullandığını düşünmüyorum hiç bir firmanın öyle olsa kask cizilmez en ufak seyde hadi onuda gectim sen alt boyaya zarar vermiyosun kaplama yaptirmak sticker yapistirmak istiyosun bence hic bir sıkıntı olmaz sadece sıcaktan sticker kaskla bütünlesir cıkarmak istediginde leke yapar ;)
ben hiçbir zararı olacağını düşünmüyorum. millet airbrush yapıyor kaska da bir şey olmuyor. şu tarz videolara bakmanı öneririm.

 youtube video
zarar olmazda yağmurda falan ıslanıp yırtılırsa moralin bozulabilir. bende senin gibiydim ancak stickerin yarısı var yarısı yok daha kötü gözükmeye başlamıştı. eğer illa yapacağım diyorsan damla şeklindeki stickerleri kullan kağıt olmasın.
sticker ın herhangi bir zararı yoktur ama sıkılıp çıkartırken dikkatli olun iz bırakabilir ve bu izi temizlemek için ağır kimyasal içeren (tiner aseton vs) çözücüler kaskın dış kabuğuna zarar verir.
 youtube video
bu videonun 4.05 sn den sonra sticker olayına değinmiş aslında, bende tereddütte kaldım sticker yapıştırmakda sizde bi inceleyin derim.
videodaki duruma bir yorum yapacağım kaskın dışı katman olarak en sonda boya ve cila var bunlar su geçirmesini engelliyor nasıl olabilir ki sticker yapıştırdınız da kaskın reçinesine kadar inip zarar veriyor. anlamış değilim mantıksız geldi o zaman kaska yapıştırdığımız gopro aparatları da aynı zararı verecek bakın boya olayını geçiyorum tamam onu tartışalım diyeceğim ama kaldı ki zararlı görmüyorum ama sticker için yok anasının dini diyorum yani çok sallamış abi ya bana göre