motorisk

koruma ekipmanları sorularınızı cevaplıyorum

öncelikle merhabalar, böyle bir başlığın olması beni cidden mutlu etti. neyse konumuza dönelim, maks verebileceğim tutarları yazsam ve buna göre en üst düzeyde korumaları olan ürünleri bana önerebilir misiniz?
kask: 750-1000tl
mont: 750-1000tl
pantolon: 500tl
ayakkabı: 500tl
eldiven: 250-500tl
totalde 2.500-3.500tl civarı bir bütçeye olabildiğince değil en yüksek korumayı dizmek istiyorum ancak bu saydıklarım dışında boyunluk, sırt-göğüs-bel korumaları almayı düşünüyorum(yani korunmadık yerim kalmasın istiyorum :) ). sizce nasıl bir yol izlemeliyim birazcık daha bütçeyi esnetmem gerekir mi yoksa bu bütçelere de mümkün müdür? mümkünse bu fiyatlara en yüksek korumalı ürünler olarak neleri önerirsiniz?
hemen bitirmeden de ekleyeyim kask olarak nitro aikido ve hem pantolonları olsun hem de güzel yazlık gömlek-ceketleri olsun riderdenim markası nasıldır?
revit sand 2 mont
mt dual synchrony
bu iki ekipman hakkında düşüncelerin nelerdir abi
yazın gündelik olarak kullanmak için rahat bir mont almaya karar verdim. bu sebeple fileli bazı montlara baktım.
furygan speed mesh 3d
dainese dainese g. air-frazer
bulabildiğim benim kriterlerime uygun iki mont. ancak şöyle ki 1.3 mm aşınmaya karşı dayanıklı suni deri ve kullandığı d30 koruma aparatlarıyla kafama yatan furygan ın ön göğüs bölümü için her hangi bir koruyucusunun olmadığının farkına vardım.
furygan ın türkiye de pek tanınmaması da beni dainese almaya iten bir sebep.
soracağım soruya gelecek olursam;
1- furygan markasını nasıl bilirsiniz ?
2- 1.3 mm deri kalınlığı yaz için uygun olur mu ?
3- furygan ı spidi thorax warrior göğüs koruyucu ile birlikte kullanmak istiyorum sizce nasıl olur ?
4- dainese in göğüs koruyucu pedlerine güvenmeli miyim ?
merhabalar, ben bir şey danışacaktım. benim babam yeni bir motor aldı (honda spacy). hali ile bende artçı oluyorum ve yeni bir kask alacağım. biraz araştırdım ls2 ff 396 kask buldum internette 700-800 civarı fiyatları var fakat 300-400 tl ye de var. satıcılar sordum neden bu kadar ucuz diye? meğersem yandan şişen hava yastıkları (artık ne deniyorsa) yokmuş ve 2016 da üretilmiş. sorum şu sizce bu kask alınır mı? (şehir içi kullanacağım)
@motorperest

kask bir kere lazım olur ya kafandadır ya değildir. ls2 nin iyi modelleri olduğu gibi kötü modelleri de var. sana 10 dan fazla kaskın kafadan çıkıp da kullanıcısını öldürdüğü haber manşetlerini atabilirim. bir yumruk ile insan bayılır 25km/s öldürür. spacy diyip geçmemek lazım sonuçta 25km/s üstüne çıkabiliyor bu aletler.

ls2 ff396 da şişebilen bir iç ped sistemi bulunmakta. yani her kaskın yanak pedleri esneme yapar ancak 396 serisinde kullanıcısına göre yanak ped sistemini ayarlayan bir teknoloji var. bence çok güzel bir özellik. çünkü insanlar tam kafasına göre alıyor tam olduğunu düşündüğü için sonra bu pedler esneme yaptığında kafada kask kafada sallanmaya başlıyor. bu kask ise çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsan işini görecektir.

öneri olarak https://motorisk.net/karsilastir/urun-kat/kapali-kask/ adresinden filtreleme yaparak bütçene uygun en iyi kaskı seçebilirsin.
motosiklet camiasında yeniyim biraz ls2 kask kullanıyorum şuan ff352 modelini değiştireyim diyorum artık en azından bi tık üste geçmeyi planlıyorum mt revenge kask nasıl alınabilirmi 500tl bütçem var önerilere açığım.
@mgkykl bütçeni arttırmanı öneririm. mt revenge bir çok özellikten yoksun bir kask. en kötü seçeneğin ls2 ff323 veya hjc fg-17 olsun. şuraya mutlaka göz atmanı öneririm. https://motorisk.net/karsilastir/urun-kat/kapali-kask/
merhabalar abi . önerebileceğin en iyi fiyat performans ceketi , eldiveni ve botu var mıdır. ve bunun dahilinde zorunlu diye almamız gereken ekpmanlar neledir (mt revenge kaskım , ucuz yollu eldiven ve dizliğim var)
@samrepsol zamanım olsa bakardım ancak fiyatlar günlük değiştiği için maalesef önerim yok. f/p yi şu an için doğru tartamayabilirim ama ben her zaman alpinestars ürünlerine yöneliyorum ki onlarda el yakıyor.
  • /
  • 2