motorisk

kurgu ve editler hakkında

sıkça sorulan soruların cevaplarını aşağıya yazdım ancak sormak istediğiniz bir soru olursa lütfen sorunuz.

1. editleri hangi programla yapıyorsun?
after effects, premiere pro, cinema4d, audition, gibi programların hepsini tek bir videoda kullanıyorum. kurgu için after effects, kesme biçme için premiere pro, 3d efektler için after effects ve cinema4d, ses için audition, programlarını kullanıyorum.

2. efektleri nasıl tasarlıyorsun?
photoshop, illustrator, ve en yaygın kullandığım after effects ile tasarlıyorum.

3. mesleğin ne?
sistem ve ağ uzmanıyım. yazılım dilleri ile de profesyonel olarak projeler yapıyorum.
bizim senin düzeyine gelmemiz için kaç yıl boyunca dediğin programları kullanmamız lazım. bide giriş seviyesi bir pc toplasak yeterli mi?
inanç benim düzeyim diye bir şey yok aslında. ben 7 yıl boyunca bu programlarla uğraştım. şimdi sana 7 yılı yazılı şekilde anlatmam mümkün değil. öğret desen o bile çok çok zor çünkü ben bunları grafik tablette çiziyorum, after effects ile yapıyorum ve 2.5 dakikalık video için haftadan fazla süren günler geçiriyorum. giriş seviyesi bilgisayar cevabına şöyle cevap vereyim. tüm bunları i7 4770, 32gb ramli, quadro grafik kartlı workstation bile takıla takıla yapıyor. after effects açman sırf 4gb ram istiyor. yani ben acemice yapıcam desen bile programın yediği belli miktar bir ram oranı var. hevesini kırmak istemem ama sen bana gene özelden mesajını at bakalım neler yapabiliriz.
sana ne diye hitap etsek acaba?
içinden nasıl geliyorsa :)
arkadaş hiç beceremiyorum şu programları kullanmayı inan ki hayretler içerisindeyim sana imreniyorum gerçekten o kadar çok video var ki ama saf halde yüklüyorum kanala :d
ben şuan bir edit yapıyorum ve 40 saniyesi 8 günümü aldı. bakın 40 saniye... günde en az 2.5 en fazla 4 saat çalışma süresi bu.