motorisk

mondial buccaner 250i

mondialin hoşuma giden bir modeli. ülkemizde pek satmadı şuana kadar bu nedenle doğru düzgün bilgi bulmam mümkün değil. bu alet hakkında bildiğiniz her türlü bilgiye açığım. herkes faydalanmış olur.
bu motosikleti sırf zevk amaçlı almayı düşünüyorum. o kadar güzel tasarımı var ki bence kesinlikle etkileyici. bu motosikleti tam 5 gün boyunca günde 6 saatten fazla zaman ayırarak yabancı kaynakların hepsini araştırdım.

öncelikle mondial firmasının üretimi değil. sadece adını taşıyor. tasarımı ile birlikte cmc italjet https://goo.gl/L9iPTU üretimidir. ancak mondial gibi kopyası olan bir çok marka adı altında ufak tefek değişikliklerle satılmakta ki bunlardan birisi ssr https://goo.gl/jWkpFm firmasıdır.

bana sorarsan en beğendiğim firma, üreticisinden bile iyi iş yapan http://www.stallionsmotor.com/ firmasıdır. tasarım ve motosiklet çeşitleri öyle böyle değil. iletişime geçip getirtmek istedim ancak kişiye özel olacağı için kargo ücreti bile çok çok pahalıya geliyordu. bunlar dışında bir kaç firma daha var ancak çok iç açıcı değiller.

sonuç olarak şahsi görüşüm mondial gözüyle bakmamak lazım. motor kısmı italyan firmasına ait. 250cc de v motor gibi gözüken başka marka bilmiyorum. regal raptora bakmıştım onda bile yoktu. ancak bu motosikleti alan kişinin olası arızalara veya 2.elde değer kaybı gibi durumlara hazırlıklı olmasını öneririm. çünkü çok fazla kullanıcısı olmadığı için kronik sorunlarını bilemiyoruz. egzoz paslanması gibi ufak tefek sorunlar sargı beziyle halledilebiliyor. en güzeli ise egzozun susturucusunu çıkarınca efsane bir ses çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=vQgtijZaU3k