motorisk

motosiklet polis çevirmeleri hakkında

son iki aydır acayip bir motosiklet çevirmesi var, türkiye genelindeki ilk uygulamanın kurbanıyım, emniyet sitesinde yayımlandığı gün polis çevirmesinde eski motorum mt07 yi bağladılar egzozdan. anlatamadım adamlara db yasal sınır içinde felan :) ( gerçi yasal sınırın kat ve kat üstünde idi ama :) )
başından macera geçenleri beklerim,
eve gittim susturucuyu getirdim otoparka gittim 5 saat polisleri bekledim aksam uygulama bitsin gelsinler diye binbir macera yaşadım
geçmiş olsun. mt07 de cidden egzoz baya tutuyor ve orjinale yakın olmadığı belli oluyor :) ben en yakın maceramı anlatayım.

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=uWhfTQcFJQE bu kaza günü arkadaşlar hastaneye gitmişti, bizde otobandan motosikletlerle giderken arkadaş yolda protokolü gördü. 3 kırmızı çakarlı sivil koruma, 1 adet vito ve bir kaç araç daha vardı. benim benzin lambam yanıyordu ve manyağa dedim ki yavaş geç benzin biter kalırım sonra uğraşmayalım. sanki aksini söylemişim gibi bir asıldı gaza motor öyle yanladı ki aradan geçerken arka teker temas etmiş olabilir araçlardan birine. sonra biz hastaneye kadar abanarak devam ederken 4 yol ağzında kırmızı ışıkta durduk ve arkamıza bir başka sivil araç çakarı yakarak yaklaştı ve kırmızıda geçip otobanın karşı yoluna geçtik. çok uzatmayayım otoban etrafta volta attık. 10 dakika hal bölgesinde bekledik ve arabayı alıp gelmeyi planladık. yola çıktık ve giderken 2 resmi trafik polisi aracını gördük ve asılarak eve kadar gidip arabayı aldık :) kaza, ceza, bela olmadı ancak böyle bir anıydı.