sonkod

mt kaskları hakkında kısa kısa bilgiler-soru cevap

evet ilk olarak mt markasının kullandığım kasklarından bahsedeyim.
mt revenge: piyasada fiyat performans olarak karşınıza çıkacak 2 kasktan biridir.(ötekisi nitro aikido). 350-400 tl arası fiyatı, sharp testinden 5 yıldız alması ve çok fazla renk seçeneği olması kaskı cazip kılan faktörlerdendir. eksilerine gelecek olursak plastik(kimya dilinde adı polikarbon oluyor galiba) dış kabuk ağırdır (1450+-50 gr)ve her ne kadar sharp testinden 5 yıldız alsada insanın kafasında soru işareti bırakır. görüş açısı garip bi şekilde dardır çenesi önde olduğu için çok soğuk alır 90 km/h hızdan sonra rüzgar sesine takıntınız varsa rahatsız eder. malzeme kalitesi fiyatına göre iyidir.
mt matrix: şuanda kullandığım kasktır. fiyatı 700-750 tl civarındadır. sharp testi 5 yıldız olmakla birlikte türkiye'de az kaskın sahip olduğu snell sertifikasına sahiptir(snell sertifikasının ne olduğunu bilmiyosanız araştırın derim). fiberglass kabuk (1350 +- 50 gr) hafiftir bu yüzden uzun yolda boynunuzu yormaz. içinde şişebilen çene pedleri vardır bu şekilde kafanıza tam oturur. vizör kilit mekanizması vardır. çenesinin altında rüzgarı önleyen ayrı bir parçayla gelir. double d bağlantısı vardır(dünya üzerindeki en güvenli bağlantı şekli). havalandırmaları iyi çalışır ama mt nin her kaskı gibi bu da rüzgar sesi alır. açısı aşırı derecede geniştir. malzeme kalitesi fiyatına göre çok iyidir fakat çok az renk ve beden seçeneği vardır.
mt nin thunder(sharp test 4 yıldız), blade ( sharp test 3 yıldız) ve mugello (henüz test edilmedi) modelleri hakkında sorunuz varsa da kullanan yakın arkadaşlarımın yorumlarını alıp burada derleyebilirim.
7 Entry Daha