LS2 kask alınır mı?

Sürücü Ekipmanları
0

Öncelikle böyle bir site için motorculara destek verdiğiniz için teşekkürler. Ben 3.5 aylık bir motorcuyum. 2 aydır da aktif olarak PCX kullanıyorum. Çok mutluyum. Bana hediye verilen markasız ve her yerinden hava alan kaskın yerine ls2 ff320 kaskını almaya karar verdim. Maalesef bütçem kısıtlı. Çeşitli forumlarda da renk olarak beğendiğim 3 tanesinden hangisini alsam güzel olur gibisinden soru sordum ama cevaplarda renk dışında marka kötülemesi vardı. ls2’den kask mı alınır vs tarzında. Cevaplar dediğimde 4 adet cevap böyleydi. Zaten toplamda 7 cevap aldım. Bu 4 adet cevap aklımı baya kurcaladı. Yani incelemenizi de kötü görmedim. Olsa olsa ne kadar kötü olabilir ki? Mevcut kullandığım kask gibiyse zaten iade ederim.

0

Olumlu yorumunuz için çok teşekkürler. Bu tarz yorumlar beni ve ekip arkadaşlarımı çok mutlu ediyor. Şunu söylemek isterim, LS2 markası devlet kontrolünde olan Sharp gibi objektif bir kurumun testlerine tabi olup, standartları karşılayan modelleri Avrupa ve ABD bölgelerinde satılmaktadır. Avrupa bölgelerinde satılması için ECE REG, ABD tarafında satılması için DOT dediğimiz belgeye sahip olmalıdır. Demek istediğim LS2 markası standartları karşılayabilen bir markadır.

Şu olabilir, evet standartları karşılayan koruma sağlasa bile bir kaskın koruma kadar konfor da sunması gerekir. Sharp dediğimiz kurum sadece kabuk yapısını test eder. Mesela FF320 serisinde pinlock dediğimiz buğu önleyici bir sistem yok. Yani dışarıdaki hava soğuk, kask içindeki hava sıcak olduğunda vizör buğu yapacak ve görüş açınız ciddi bir şekilde düşecektir. Ama Sharp bunu bir puanlama unsuru olarak değerlendirmiyor.

Az önce konfordan bahsettim. Bana göre konfor unsurlarından bir tanesi şudur: Ben soğuk havalarda da motosiklet kullanan biri olarak pinlocksuz bir kaskı satın almam. Bu benim için güvenlik ve konfor usudur. Soğuk havalarda kullanmayan biri satın alabilir. Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir. FF320’nin ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini düşünüyorsanız satın alabilirsiniz.

Cevabınızı yazın.
Benzersiz İçerikler İçin: