motorisk

şu olayda neyi değişik yapardınız

videoyu bir defa izleyin ve ona göre cevaplayın. çünkü tekrarlama şansınız böyle bir olayda yok :) izlerken 44. saniyede koyu toprak diyebileceğim yere uçağın burnunu çevirirdim. hem orası kalın gibi gözüküyor ve uçakla birlikte çok daha az hasar alırdım diye düşünüyorum. ancak pilot duramam korkusuyla oradaki evlere çarpmayı da hesaplamış olabilir. siz ne yapardınız?

 youtube video
ben 3 defa izledim. adamın yaptığını kesinlikle yapmayacağım kesin :) karmaşık mı oldu bilmiyorum ama bende uçağı dediğin gibi o koyu tarafa doğru yönlendirirdim.
3. defada mı bunu dedin? ilk izlediğinde karar ver zamanı geri alamayız :)
ben ufak bi manevra yaparak ucağın hızını düşürmeye çalışırdım o manevra sırasında uygun gördüğüm çizgiye şansımı denerdim.
ben sizler gibi yapmayıp aynen adam gibi yapardım. bunu ilk izlediğimde değil ancak 2.izlediğim de karar verdim çünkü ilk izlediğimde hiç sağa sola bakamadım :)
aslında inişinde bir sorun yok tek sorun ilk yere inişten sonra havalanmasın da ve sonra ağaçların üstüne çarparak uçağın yön değişmesine sebep oluyor. ve yeniden inerken uçak yan iniliyor düz inseydi sorun olmayacaktı. en iyi ihtimal topraklı yeni ekilmiş kahve rengi bölge olurdu zaten uçak aslında o yüne doğru gidiyor sonanda yön değişiyor
açıkçası pilotumuz biraz heyecan yapmış. biraz soğuk kanlı olması gerekiyordu. iniş için gerekli yavaşlamayı sağlayamamış. büyük bir ihtimal spoiler ı açmayı unutmuş. inişi kötü açıyla gerçekleştirdiği için uçak yatıp alev alabilirdi. burada şans devreye girmiş.