motorisk

Durum: 142 - 11 - 1 - 1 - 09.12.2018 16:47

Puan: 811 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Admin.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 8

motosiklet konulu replikler

gençler selam, bu başlık altında yazacağımız replikler https://www.instagram.com/motosiklet.tutkunlari 'da güzel bir hikaye tasarımı içeriğinde yer alacaktır. sizlerin de repliğinizi bekliyoruz. repliğinizi yazarken instagram kullanıcı adınızı da sonuna yazınız çünkü etiketleme yapılacak.

örn:
yüksek teknolojili yarış ekipmanlarımızla zarar görmeyecekmişiz gibi görünsekte insanız ve zarar görebiliriz. motosiklet sürerken çok iyi savunma sezisine sahip olmak ve tecrübeye sonsuz bir güven duymak şarttır. @motorisknet

ls2 ff323

ls2 ff323 ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/ls2-ff323/

ek olarak bu başlıkta ls2 ff323 için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark ridill

shark ridill ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-ridill/

ek olarak bu başlıkta shark ridill için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark race-r pro

shark race-r pro ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-race-r-pro/

ek olarak bu başlıkta shark race-r pro için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark race-r pro carbon

shark race-r pro carbon ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-race-r-pro-carbon/

ek olarak bu başlıkta shark race-r pro carbon için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark skwal

shark skwal ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-skwal/

ek olarak bu başlıkta shark skwal için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark spartan

shark spartan ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-spartan/

ek olarak bu başlıkta shark spartan için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

shark spartan carbon

shark spartan carbon ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/shark-spartan-carbon/

ek olarak bu başlıkta shark spartan carbon için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

agv k3 sv

agv k3 sv ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/agv-k3-sv/

ek olarak bu başlıkta agv k3 sv için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

scorpion exo 710 air

scorpion exo 710 air ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/scorpion-exo-710-air/

ek olarak bu başlıkta scorpion exo 710 air için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

hjc cs-15

hjc cs-15 ile ilgili sıkça sorulan "nasıldır, alınır mı, özellikleri, kullanıcı yorumları, sharp testi, ses yalıtımı ve görüş açısı" gibi sorulara cevap arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan detaylı inceleme yazısını okuyabilir ve diğer kasklarla karşılaştırabilirsiniz.

https://motorisk.net/karsilastir/urun/hjc-cs-15/

ek olarak bu başlıkta hjc cs-15 için şu ana kadar sorulmuş tüm soruları görebilir veya siz de soru sorabilirsiniz.

1968 jawa 250 classic incelemesi

güzel olmuş ama videoları 1080p çekebilirseniz daha güzel olur. render alırken mi hata yapıyorsunuz bilmiyorum ama sormak istediğiniz soru olursa mutlaka sorun.

motora yeni başladım ekipman önerisi

merhaba, alpinestars s1 güzel eldivendir ancak aliexpress de bol bol çakması mevcuttur. korumaya gelince elbette çıplak ve ce sertifikasız eldivenlere göre koruma sağlayacaktır ancak bilek tarafında da kevlar koruma olan modellere bakarsanız daha iyi olur. bunun için belki 1.5 kat daha fazla para vermeniz gerekebilir. segmentinde ise çok tutlan modeldir sp serisi. mont konusunu biraz daha açman lazım ve bütçeni belirtmen gerekiyor. benim önerim deri ve hörgüçü olan modeller bakman çünkü ben hörgüç sayesinde hayatta kalan şanslı insanlardan biriyim ki aşağıdaki videoda göreceksin. bot olarak alpinestars supertech r modeli kesinlikle fiyatına göre tr piyasasında fiyat performansın adıdır. 3 yıldır yaz, kış kullandım pistte düştüm kalktım yine de malzeme açısından sağlamlığını korumakta. pahalı ekipman tavsiye ediyorsun diyebilirsin ancak ben ölümün kıyısından dönerken bile buna yakın ekipmanlar vardı. hayatım 20.000 tl den daha fazla ediyor. motordan kırparım, ekipmandan kırpmam.

 youtube video

kask seçimi kararsızlığı

merhaba, öncelikle bu kasklar gerçekten arada bırakacak cinsten. biri fiyatı ile diğerleri özellikleriyle arada bırakıyor. ben hjc rpha 10 plus lorenzo modelini kullanıyorum. sharptan 3 yıldız almıs ve snell sertifikası olan bu kaskı tercih etme nedenim ise kask deseni ve tasarımını kesinlikle psikolojik olarak bana uymak zorunda. benim kaskımda çok güzel anlamlı ve sürerken tekrarladığım kelimeler yer almakta. "think positive" "smooth like butter" gibi. bu kelimelerin kaskın solunda ve sağında olması bile özenle seçilmiş kelimelerdir. gerek pist hayatımda, gerek sivil hayatımda beni motive ediyor.

gelelim senin tercihlerine. 1 30kg ile 1 50 kg arasında hissedilir derecede ağırlık farkı vardır. özellikle spor motosiklet kullanıyorsan rüzgarın bindirdiği katsayısı ile ağırlık ciddi oranda etkiler. 1 50 kg ilk defa kask kullanacaksan hafif diyebilirsin ama 1 30 kg kullanırsan önceki kask kamyon gibiydi dersin. bu böyle gider 1 30 kg rahat sürüş için önemlidir. iki kaskında desensiz baz modelleri birbirine yakın fiyatta. scorpion 710 air'de çok desenli model olmamasına rağmen hjc rpha 10 da bol bol desenli modeller mevcuttur. iki kaskta kalitelidir ancak scorpionun hiçbir modelini bizzat kullanmadım kullanan arkadaşlarım var. benim kaskımdaki en sevmediğim özellik çene pedinin tırnaklı olması ve zamanla tırnakların kırılması. hjc firması bunu ücretsiz gönderse de sonuçta yılda bir istemek gerekiyor. bunun dışında kaskımı çok beğeniyorum. sanırım ömrü tamamlandığında firmaya aynısından göndermeleri için bir daha yazarım.

koruma ekipmanları sorularınızı cevaplıyorum

@samrepsol zamanım olsa bakardım ancak fiyatlar günlük değiştiği için maalesef önerim yok. f/p yi şu an için doğru tartamayabilirim ama ben her zaman alpinestars ürünlerine yöneliyorum ki onlarda el yakıyor.

16 yaşından önce arazide motor kullanmak

yaşına göre iyi bir başlangıç olmuş. malum ülkedeki fiyatlar el yakıyor ben hala cross ekipmanlarını yenileme derdindeyim. maalesef çok pahalı o yüzden kışa kadar araziye çıkmayacağım. videolar yerlerde kar olmadan gelmez :)

motor güvenlik

bu işlerle ben de çok uğraştım. bence motosikleti önce branda ile örtün sonra bir adet alarmlı disk kilidi takın. dediklerime ek olarak bütçeniz varsa teknotakip sistemi de kullanın.

motor bakım

eğer çevrenizde güvendiğiniz usta varsa ustaya götürün ama honda servisten de fiyat alın. tam fiyatı bilemiyorum ama motosikletin kilometresi vs durumu fiyatı değiştirir. motosikleti satmaya gelince iş, faturaları koyarsanız servis bakımlı diye satma ihtimaliniz bir tık daha yükselecektir.

küçük bir kaza

öncelikle geçmiş olsun. başka eldiven olsaydı kırık olur mu bilemem ama ce standartlarındaki bir eldivenin daha iyi koruyacağının garantisini verebilirim. 18tl dediğiniz bugün 3 dolar bile değil.

sosyal farkındalık projesi

ben gereken kişilere kesinlikle ileterim. hazır olduğunuz zaman özelden de bana mesaj atın.
  • /
  • 8

wallpaper uygulamamıza isim önerisi

abi oyununuzdaki gibi başlığında moto olsun böyle daha iyi olur (moto wallpaper ) benim önerim

kask seçimi kararsızlığı

yorumlar için çok teşekkürler. motorisk'in yorumu ve diğer forumlarda açtığım konular bana hjc rpha 10 plus aldırdı. gerçekten kaskta muazzam işçilik var. lorenzo modelini seçmemde ki en büyük neden sensin motorisk.

honda a.ş -safety türkiye güvenli sürüş

honda a.ş -safety türkiye güvenli sürüş

herkese merhabalar,iyi forumlar. honda 'nın güvenli sürüş eğitimine katıldık.2 günlük eğitimden fırsat buldukça röportajlar,çekimler yapmaya çalıştık.eğitim merkezinin tarihçesinden, eğitimin içeriğinden bahsedemedik.eğitmenlerle röportaj yapamadık ama güvenli sürüşün önemini vurgulayıcı ,teşvik edici bir video olmasına özen gösterdik.siz değerli motorisk.net ailesine de iyi seyirler dileriz.abone olarak,videoyu beğenerek destek olabilirsiniz.
saygılarımla...
 youtube video

1968 jawa 250 classic incelemesi

herkese merhabalar,iyi forumlar !
inceleme serimize 1968 jawa 250 classic ile devam ediyoruz.diğer videolarımıza güzel yorumlar,geri dönüşler aldık.abone sayımız da günden güne artıyor.abone olup değerli yorumlarınızı belirtirseniz en güzel desteği sağlamış olursunuz.
sevgili motorisk.net ailesine iyi seyirler diliyorum.
saygılarımla metinrr
 youtube video

motora yeni başladım ekipman önerisi

öncelikle merhaba agv k3 bir kaska sahibim bi abim hediye etti kask temiz daha 1 yıllıkmış deformasyon yok kaskta baya temiz eldiven olarak aliexpresten alpinestars s1 elidven alıcamda sizce korurmu yani bi sorun olur mu hem görünüşü güzel hemde korumasının iyi olmasını istiyorum hemde uygun birde mont ve bot tavsiyeleriniz nelerdir?

16 yaşından önce arazide motor kullanmak

yeni bir güncelleme daha. bahsettiğim 150cc lik çinli crossu alamadık. çünkü motor kazalıymış ve borcu varmış vs vs. tanıdığım motosiklet kullanıcısı olan bir abinin aracılığıyla 2 zamanlı suzuki ts125 bulduk. çinli fiyatına 2 zamanlı japon almış oldum. motor çok agresif ve kabiliyetimin üstünde olduğunu hemen fark ettiriyor. bir yerimi kırmadan üstünde kalmaya çalışacağım. kendi emeklerimle bu yaşımda motosiklet alabilmenin sevinciyle böylesine güzel bir motorsiklet birleşince sevinçten yerimde duramıyorum. bu kararı almamı sağlayan barkın abimize allahtan rahmet diliyorum.

grenaj uyarlaması hakkında

merhabalar, uzun zamandır giremiyordum geldiğimde bi başlık açıp yeniden aranıza dönmek istedim :) şimdi aklıma takılan araştırmalarıma rağmen de benimle aynı fikri ziyana ulaşan birkaç arkadaş bulsamda pek aydınlanamadım.
hali hazırda gerekli bütçeyi ayarladığımda alacağım ninja 250r için tasarladığım proje için malezyada adamlar zx6r grenajını uyarlamışlar, fiberglas vs. ürünlerle bunu sağlamak mı yoksa replika grenaj alıp kendimiz mi yapmak mantıklı olur veyahutta şöyle yaparsan da güzel sonuç alırsın denilen bi yöntem varmıdır ? :)hero karizma r

dolucak burası.
-------------------
ve doldu
-------------------
öncelikle değişik bir motosiklet sahiplerinin düşük bütçeli insanlar olduğunu söylüyebiliriz ben dahil alış sebebi bu iken + ( senetle sattılar xd ) ,satış sebebi çok farklıdır .
-->çok iyi bir başlangıç motorudur.
-->çünkü herşeyi öğrenebileceğiniz bir motosiklettir.çünkü ucuz dayıcım.
-->parçası ucuz gibimsi
-->ne yakışıklı ne çirkin bir motosiklet aynı uzay filminden çıkmış gibi düşünebiliriz zaten uzay gemisi gibi.
-->yakıtı azdır.bassan bile ağlatmaz yani , bazıları ağlatıyor bu segmentte :)
-->son hızı azdır basamassın.
-->vibrasyonludur gaz verince sanki lag varmış gibi 1-2 saniye sonra harekete geçer sanki askere emir veriyorsun öyle bi lag var yani.

*yürü karizma r.
(yüz yüze bakılır duygu karşıya aktarılır ya hani h1m1n4g0dum gibi :d )
+anlaşıldı komutanım.

-->sesi güzeldir.
-->alt devirleri iyidir can sıkmaz o konuda zaten sen motosiklete yeni başlamışsın o ivmelenmesi bile sana vaaaaaaaaoh hmnıa goyim dedirtiyor şahsen bağa öyle oluyor ehuehuehue.
--->frenleri pek tutmaz kombo yapman lazım [ön arka ön arka] gibi .

bu motoru biraz açarsak şöyle diyebiliriz öncelikle bir motosiklete değil vibratöre binersiniz yanlış anlaşılmasın titreşim fennaaaağ yani belki test etmişliğiniz vardır eğer bana titreşimi az derseniz ise motosikletin kafası açılmış ve bantlama vb tekniklerle titreşimi azaltılmıştır derim sizeğ.

teknik verileri vericem size şimdi aldanma çocuksu masum yüzüne diyim ama ona göre tavsiye edin.
-------------------------teknik özellikler--------------------------------------
motor hacmi 223 cc
max. güç 19.5 ps @ 7500rpm
max. tork 19.35 nm @ 6000rpm

debriyaj çoklu plaka, ıslak

vites 5 vites

şase >>> boru tipli elmas tip
süspansiyon
ön : hidrolik teleskopik amortisör
arka : yana açılır yaylı hidrolik amortisör
fren
ön fren: 276 mm disk | eh işte tutuyor gibi modifiye kesin lazım.
arka fren : 130 mm içten genişleyen balata | ne tutuyor ne tutmuyor anlamadım ama komboyla eh işte.

tekerlek ve lastik
ön jant ölçüsü 18 x 1.85 / döküm jant
arka jant ölçüsü 18 x 2.75 döküm jant
ön lastik ölçüsü 80 / 100 x 18 - 47 p tubeless
arka lastik ölçüsü 120 / 80 x 18 - 62 p tubeless

boyut
uzunluk 2125 mm
genişlik 755 mm
yükseklik 1160 mm
tekerler arası mesafe 1355 mm
sele yüksekliği 810 mm
yakıt tankı 15 litre
rezerv 2 litre
boş ağırlık 154 kg
-------------------------------

neler önerirsin?
öncelikle ben motoru 4000 kmdir kullanıyorum severek biniyorum ama akıllandım çünkü diğer cbr250 dir 125 dir cbf 150dir küçük pek çok motora bindim ve hiçbirinde titreşim ivmelenmede tutukluk yoktu ama bunda var ve bunlara çözüm bulmuş bir kaç arkadaşla tanıştım.

-> dişleri küçültmek . ivmelenmedeki tutukluğu kaldıyormuş ve topspeedde baya artış gösteriyormuş.
-> titreşim gidin servisi açtırın kafayı bantlayın hmına dediler bana kalmıyormuş o tür şeyler zaten bu gidona hintliler çift taraflı bant yapıştıryorlar sıkıntı olmuyor o videoyuda atiyim:
https://www.youtube.com/watch?v=sycg7ijyqkg
https://www.youtube.com/watch?v=jgıty5x27go
https://www.youtube.com/watch?v=41epw0cr0oe
-aptalca bir ses daha
https://www.youtube.com/watch?v=cds-288s-pg
-çakma yoshimuralı arkadaş
https://www.youtube.com/watch?v=zccyo-lco8c

benden bu kadar.

keith code bileği bükmek kitabı

omm'nin motosiklet yol sanati kitabini da burdan indirebilirsiniz https://document.li/8C8k

Toplam entry sayısı: 142

motorisk tanışma

@en ben en kısa zamanda buluşma ayarlayıp duyuru ile duyuracağım :) rakam çok olursa karting yaparız eğer ki biraz az olursa lazer tag(yeni nesil paintball) gibi etkinliklere gideriz. şuan düşüncem bu şekilde :)

şu geçiş hakkında ne düşünüyorsunuz

ek olarak bu yarışların adın ne diye geçiyor?
olay başlangıcı 00:25 ancak bu 25 saniyeyi de izlemeniz iyi olur :)

 youtube video

aynalı vizör

şöyle söyleyeyim şu https://goo.gl/zGFpqS kazadaki arkadaşımda aynalı vizör vardı ve bu yüzden kaza yaptı. elbette vizör tek başına suçlu değil ancak şeffaf bir vizör olsa daha erken fark etme şansı vardı. bende hjc graffiti kask var ve yanında gelen 420tl değerindeki pinlocklu siyah vizörü 1 kez dahi takmadım. gündüz taksarsın hoşuna gider ama hava bir kararırsa resmen işkence. şeffaf candır :)

16 yaşından önce arazide motor kullanmak

ben sivilde 1000rr kullanan biri olarak supermotoda 2008 crf 250r ile yarışmaktayım ki bu aynı zamanda arazi motosikletim. bu işin yaşı yok ve arazi caddeden çok daha zevkli çünkü racing motosikletler gerçekten pistlerde çok zevk veriyor. araziye tek çıkmak çok tehlikeli bu yüzden arkadaş veya gruplara katılmalısın. ayağın vs kırılırsa ve tek başına kalırsan gerçekten çok tehlikeli durumlar yaşarsın. ek olarak arazide enduro yapmak en yorucu sürüş şeklidir. enerji ve kondisyon olarak hazırlıklı olmak lazım yoksa zevk alamazsın. çinli cross ne derecede tatmin eder bilemem ama 15 yaşının vermiş olduğu beklenti ve bu tarz bir cihaz birleşince ortaya iyi bir şeyler çıkacaktır. yakında arazi videoları çekimine de başlayacağız. üstelik bizim crosslar special yani trafiğe çıkamıyor bu yüzden araçlarla taşıyoruz araziye kadar :) bunu şu yüzden diyorum; arazi o kadar zevkli ki yükle indir gibi işlemler gözümüze batmıyor üstelik sürüş stili olarak insana çok şey katıyor.

günde 3 kezden fazla izlediğim reklam

ya bunlar nasıl insan. bir reklam filmi düşünün ve yerli filmlerimizin 2 saatte yaşamadığı duyguları yaşatan...

 youtube video

26 kasım gelecek video hakkında (noslu h2)

arkadaşlar spoiler vermek istiyorum :) şuana kadar 299 kilit gidenleri unutun...

en kısa sürede editlere başlayacağım.

hangi youtube kanallarını takip ediyorsunuz

meddes
that racing channel
1320 video
gumball 3000
barış özcan
babalatv
ilkay zaman
kerem gök

aklıma geldikçe güncelleyeceğim.

hangi ekipmanları kullanıyorsunuz

kullandığımız koruma ekipmanlarını aşağıdaki taslağa göre yazarsak ve neden aldığımızı da belirtirsek çoğu kişinin işine yarar diye düşünüyorum. bu konu oldukça önemli.

hjc rpha10 plus graffiti kask
alpinestars tech race undersuit
alpinestars nucleon kr-c göğüs koruması
alpinestars nucleon kr-2 sırt koruması
alpinestars atem tek parça tulum
alpinestars gptech eldiven
alpinestars pro coolmax socks çorap
alpinestars supertech r bot

ben tercih etme nedenimi video ile belirtmiştim.

 youtube video


yukarıdaki videoya koyamadığım görseli spoiler butonuna basarak görebilirsiniz.
 spoiler!

hangi motosikleti kullanıyorsunuz

bu başlığı elbette başkası açamazdı :)

cbr 1000rr (2008)
kx 250 special
suzuki dl1000

16 yaşından önce arazide motor kullanmak

ben sivilde 1000rr kullanan biri olarak supermotoda 2008 crf 250r ile yarışmaktayım ki bu aynı zamanda arazi motosikletim. bu işin yaşı yok ve arazi caddeden çok daha zevkli çünkü racing motosikletler gerçekten pistlerde çok zevk veriyor. araziye tek çıkmak çok tehlikeli bu yüzden arkadaş veya gruplara katılmalısın. ayağın vs kırılırsa ve tek başına kalırsan gerçekten çok tehlikeli durumlar yaşarsın. ek olarak arazide enduro yapmak en yorucu sürüş şeklidir. enerji ve kondisyon olarak hazırlıklı olmak lazım yoksa zevk alamazsın. çinli cross ne derecede tatmin eder bilemem ama 15 yaşının vermiş olduğu beklenti ve bu tarz bir cihaz birleşince ortaya iyi bir şeyler çıkacaktır. yakında arazi videoları çekimine de başlayacağız. üstelik bizim crosslar special yani trafiğe çıkamıyor bu yüzden araçlarla taşıyoruz araziye kadar :) bunu şu yüzden diyorum; arazi o kadar zevkli ki yükle indir gibi işlemler gözümüze batmıyor üstelik sürüş stili olarak insana çok şey katıyor.