VİZÖR BUĞU NASIL ÖNLENİR?

Birçok motosiklet kullanıcısnın sorduğu soru olan kask buğu nasıl önlenir? sorusuna olabildiğince açık ve net cevap vermeye çalışacağız.

Pinlock olmayan kasklarda, kaskın vizöründe oluşan buğlanma can sıkıcı olsa da bu sorunu önlemek için birkaç yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

1- Örneğin: LS2 markasının FF323 modelinde pinlock ürünle beraber gelmiyor ama ek bir ücretle kask üreticinizin FF323 için tasarladığı pinlock ürününü satın alabilirsiniz. Yani kask üreticiniz mutlaka kask modelinize göre pinlock üretmiştir.

2- Kask modelinize göre pinlock üretilmemiş ise universal adı altında satılan pinlocklar tercih edebilirsiniz fakat sizi hayal kırıklığına uğratması çok yüksek ihtimaldir. Geneli kaliteli olmadığı için montaj çok işlemi çok sağlıklı olmayacaktır. Bu durum vizör ile pinlock’un arasına zamanla tozların girmesine sebep olacak ve buğun yanında hava kabarcıkları da size problem olmaya başlayacaktır. Vizörlerin genişlikleri benzer olsa da dikey görüş alanı farklı olduğundan dolayı boyutları her vizöre uymayacağı için görüş alanınızı kısıtlama ihtimali çok yüksektir.

3- Buğu önleyici spreyler bir yöntem olarak görülebilir ama her zaman yanınızda olmayabilir. Etkisi geçici olduğu için ve sürekli para vermek zorunda kalacağınız için bu yöntem maddi ve pratik olarak kullanışlı değildir. Sprey kullanmak istemezseniz üstteki yöntem daha iyi olabilir ama kalıcı olmayacağını ve zamana bağlı olarak sürekli bu işlemi tekrar etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Sonuç olarak ekstra bedel ödeyerek kask üreticinizin modelinize uygun tasarladığı pinlock malzemesini almanızı öneririz. Eğer pinlock ile beraber gelen bir kask almak istiyorsanız, kask incelemelerini yaptığımız platformumuzda filtreleme sistemi aracılığı ile aradığınız kaskı bulabilirsiniz.