motorisk

yardıma ihtiyacım var...

arkadaşlar selam,yakında yamaha wr125r almayı planlıyorum fakat yüksek bir motor ve ince tekerlekleri var.viraj performansı çok kafamı karıştırıyor,bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim zor durumdayım.
arkadaşlar lütfen bilen biri el atsın
merhaba bahsi geçen motosikletin yani yamaha wr125r viraj için yapılmış bir motosiklet olmadığının farkındasınızdır umarım bu motosikletler daha çok arazi koşullarında kullanmak için yapılmıştır. bence amacınıza uygun bir motosiklet seçmenizde fayda var. eğer ben illada bu motosikleti alacağım diyorsan super moto yapabilir misin bilemiyorum çünkü bazı modifiyeler gerekli olacaktır. lastikleri değiştirebilirsin ince tekerlekli olması değil yapısı önemli zaten motosikletin yatma potansiyeli farklı . eğer asfalta kullanacağım arada bozuk yollara girebilirim diyorsan naket motosiklet uygundur ancak ben arazide dolanacağım atlayacağım zıplayacağımı uçacağım diyorsam adres doğru. bu benim kendi fikrim tabi ki umarım daha iyi anlatacak yada bilgi verecek arkadaşlar olacaktır.
yorumunuz için teşekkürler ancak demek istediğim normal kullanımdaki sağlığı yani viraj yapmak için almayacağım normal kullanımda sağlıklı olması benim için yeterli
normal kullanımda zaten tasarlanan her motor belli bir viraj alabilme kapasitesine sahiptir, siz abartmadığınız sürece ihtiyaçlarınızı görecektir. fakat sizin belirttiğiniz motorun en temel özelliği enduro olması yani dağ bayır arazi işidir. sonuç olarak normal kullanımda sağlıklı bir motordur.
sınırlarınızı aşmadığınız sürece şehir içinde de kullanımı güzeldir. sadece lastik seçimini iyi yapmalısınız asfaltta üzerindeki lastikler sizi biraz yorabilir.
tüm yorumları okudum benim cevabım şu şekilde olacak:

karada kullanacaksan supermoto tarzına döndürmelisin yoksa tüm gün toton karıncalanır ki karada o standart hafif dişli lastikler bırak virajı, düzdeki performansını bile etkiler. viraj demek aslında çok açık uçlu bir soru... size dönecek kadar mı lazım yoksa slider eritme noktasına kadar yatırmak mı?